Türkiye İş Bankası Altın Hesabı ve Avantajları!

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı ve Avantajları! Türkiye İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Detaylar için…

0
961
Türkiye İş Bankası Altın Hesabı ve Avantajları!

Hayatımızı daha iyi imkânlarda geçirmek için belli birikimler yapmakta fayda vardır. Birikim yapmak için pek çok alternatif sunulur. Bu konu da bankalardan da yardım alabilirsiniz. Çeşitli araştırmalar yaparak doğru kararı vermeniz gerekir. İnsanların en çok tercih ettikleri Türkiye İş Bankası altın hesabı ile istediğiniz birikimi kolayca yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı

Türkiye İş Bankası’nda altın hesabı bizlere iki seçenek sunmaktadır. Bunlar vadeli ve vadesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Vadesiz altın mevduat hesabı sayesinde altınlarınız çalınma ya da kaybolma riskine girmeden güven içinde saklanması sağlanır. Banka hesabı sayesinde birikimlerinizin değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Altın hesabı açtırmak birkaç koşul bulunmaktadır. Bunlardan ilki sizlere en yakın İş Bankası şubesine ulaşabilirsiniz, ikinci yöntem internet şubelerine giriş sağlayarak, üçüncü işlem ise İş cep aracılığı ile kolayca açtırabilirsiniz. Vadesiz altın mevduat hesabınızda biriken tutarın 100.000 TL’si Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabi olduğunu bilmekte fayda vardır.

Altın hesabı açtıran insanlar eğer vadesiz altın hesabına sahiplerse, istedikleri zaman aralıklarında altın alımı ve satımı yapabilirler. Bu konu da internet bankacılığından yardım alabilirsiniz. Özellikle günlük olarak belirlenen altın alım satım kurlarının takip edilmesi zarara uğramanızı önler. Vadesiz altın mevduat hesapları açtıran insanların herhangi bir masraf ve komisyon alınmamaktadır. Özellikle altın alım satım işlemlerinde herhangi bir vergi kesintisinin olmaması büyük avantajdır. İnsanlar Türkiye İş Bankası altın hesabı sayesinde yaptıkları işlemlerin hepsini ekranda görebilirler. Altın hesabı açtıran insanlar eğer hesaba fiziki altın yatırımı yapmak isterlerse, bu işlemi yaptırmadan önce banka ile en az 3 gün öncesinden görüşme sağlanmasında fayda vardır. Eğer yatırılacak olan altın 5 kg ve üzerinde ise Borsa’dan teslim alınması gerekir.

İş Bankası vadeli altın mevduat hesabı da açtırma imkânı sizleri beklemektedir. Vadeli altın mevduat ile satın alınan altınlar 995/1000 saflık değeri taşımaktadır. Vadeli altın hesabı açtıracak olan insanlar en az 10 gram altın ile hesap açma hakkına sahiptirler. 10 gramın altında herhangi bir vadeli hesap açma imkânı bulunmaz. Müşterilerin açtırdıkları Türkiye İş Bankası altın hesabı ile belli zaman aralıklarında vade belirlenmelidir. Vadeli hesabınızı 6 ay ile bir yıla kadar belirlenen vadelerle açabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here