Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları Nelerdir? Detaylar için…

0
230
Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası’ndan bireysel olarak kredi kullanımı Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma başlığı altında yeniden taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirler.

Banka tarafından kredi kullananlara sunulan bu hizmet, ödeme güçlüğü çekenlere ya da yeni vade açmak isteyenlere veya değişken faiz oranlarından yararlanmak isteyenlere sunulmaktadır. Temel amaç, kredi kullanan müşterilerin ekonomik açıdan rahatlatılması ve ödemelerin düzene sokulmasıdır.

Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmek için ilgili Türkiye İş Bankası’nın müşteri hizmetleri numarasını aramak ya da müşterisi olunan şubeye veya herhangi bir Türkiye İş Bankası şubesine gitmek gerekmektedir. Şubelere gidilmesi halinde, müşteri temsilcileri ile görüşülmeli ve Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma işlemi için müracaat edilmelidir.

Eğer bankadan bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da bunlara benzer başlıklarda bir kredi çeşidi kullanılmış ise, borç yapılandırma işlemlerinden faydalanmak mümkündür. Sayılan kredi çeşitlerinin haricinde, Türkiye İş Bankası kredi kartına sahip olan ve kart borcunu ödemekte sorun yaşayan üyelerde bu hizmetten yararlanabilirler.

Yapılması gereken ödenmeyen borcun yeniden kredi şekline dönüştürülmesi ve yeni bir ödeme planının oluşturulması işlemlerinden meydana gelmektedir. Örnek verilecek olunur ise, kullanılan bir tüketici kredisine ait ödemeler 1-2 ay gibi gecikmeye maruz kalmış ise ve ödenecek maddi güç bulunmuyor ise, bankaya müracaat edilmelidir. Banka ile yapılacak görüşmede borcu yeniden yapılandırma yönünde bir talebin olduğu bildirilmelidir. İlgili şube bu talebi değerlendirmeye alacak, kalan borç üzerinden yeni bir ödeme planı hazırlayacak ve yasal süreler esas alınmak şartı ile sizin talep ettiğiniz vade üzerinden taksitlendirme işlemini gerçekleştirecektir.

Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Uygulanan yöntem, sadece ödeme güçlüğü çekilmesi durumunda geçerli olmayıp, faiz oranlarında meydana gelen değişikliklerde de gündeme gelmektedir. Aynı müracaat şekilleri uygulanmakta ve yeni vadeler ile yeni ödeme planı oluşturulmaktadır. Türkiye İş Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları ise Bankadan kullanılan kredilerin veya alınan kredi kartlarının Türkiye İş Bankası kredi borcu yapılandırma başlığı altında, yeni bir düzene oturtturulması, olumsuz sicil işleminin meydana gelmemesi, ödenmeyen borçların faiz yükünün artmaması ve yasal sorunlar ile uğraşılmaması anlamına gelmektedir.

Güncel durumda ise yapılandırma kredileri ile ilgili olarak maalesef yeni uygulamalarında yapılandırma kredisi faiz oranları bankaların insiyatifine bırakıldığından henüz sizinle Türkiye İş Bankası yapılandırma kredisi faiz oranlarını net olarak paylaşamıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here