Ücretsiz EFT Yapan Bankalar!

Ücretsiz EFT Yapan Bankalar! Ücretsiz EFT Yapan Bankalar 2019! EFT Ücreti Almayanlar Hangileri? Detaylar İçin…

0
992
Ücretsiz EFT Yapan Bankalar!

Ücretsiz EFT Yapan Bankalar!

Bankacılık sektörü günümüzde büyük gelişme kat ettiği gibi, seçenekler ve alternatiflerde aynı şekilde artış göstermiş durumda. Öyle ki, eskiden en ufak bir bankacılık işlemi için işlem ücreti ödemek gerekirken, artık hiçbir işlem ücreti almayan bankalar ortaya çıkmış durumda. Bu cazip ücretsiz EFT yapan bankalar hangileridir? Gelin bu sorunun cevabına bakalım.

Ücretsiz EFT Yapan Bankalar 2019

EFT, yani bankalar arası transfer işlemi, özellikle bankacılık işlemleriyle biraz olsun uğraşan kişilerin sıklıkla kullandığı ve başvurduğu bir işlem türüdür. Bu kişiler için ücretsiz EFT yapan bankalar çok büyük önem arz etmekte. Sürekli yapılan işlemlerde küçük gibi görünse de her seferinde alınan 1-2 TL’lik komisyonlar, gün sonunda çok büyük bir meblağ olarak karşımıza çıkıyor.

Ücretsiz EFT yapan bankalar eskiden bir elin parmağını geçmezken şuan oldukça artmış durumda. Öyle ki, en az 7 adet EFT işlemine herhangi bir ücret almayan banka kuruluşu saymak mümkün. Bu sayı duruma göre alternatifler eklenerek çok daha fazla yükselebilir. Bu içeriğimizde hepsi olmasa da ücretsiz EFT imkanı sunan başlıca banka kuruluşunu paylaşmaya çalışacağız.

Ücretsiz EFT

Ücretsiz EFT yapan bankalar denildiğinde eminiz pek çok kişinin aklına Enpara geliyordur. Şubesiz bankacılık sistemini kullanan Enpara, Finansbank’a bağlı olarak hizmet vermektedir. EFT dahil hiçbir bankacılık işlemine ücret almayan Enpara, bunun yanında herhangi bir hesap kullanım ücreti gibi çeşitli masraflarda talep etmemektedir. Enpara, müşterilerini evinde ziyaret etmektedir.

Ücretsiz EFT yapan bankalar listemizin ikinci sırasında Cepteteb yer almaktadır. Finansbank Enpara ile büyük benzerlikler taşıyan Cepteteb de yine aynı şekilde şubesiz bankacılık sistemi üzerine kurulu ve herhangi bir işlem ücreti kesmiyor. Kampanyaları ve yenilikçi yapısıyla ön plana çıkan Cepteteb, adından da anlaşılacağı üzere TEB’in bir iştirakıdır.

EFT Ücreti Almayanlar

KuveytTürk Bankası da bir diğer EFT ücreti almayan bankadır. Müşterilerinden hiçbir zaman, hiçbir şekilde masraf almayan KuveytTürk’ün tek dezavantajı olarak ATM ve şube sayısının diğer bankalara göre düşük olduğu söylenebiliyor. Yapıkredi Nuvo gibi kuruluşlarda yine şubesiz bankacılık sistemiyle kullanıcılarından EFT ücreti ve diğer işlem ücretlerini almamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here