Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları, Başvuru Şartları! Konut Kredisinde Müşterilerinde Hangi Şartları Arıyor? Detaylar için…

0
215
Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Konut kredisi ile ev almak isteyenlerin oranı gün geçtikçe artmaktadır. Kredi çekmeden önce ise hesaplanması gerekir. İnternet üzerinden hesaplama yapan yerler, sadece standart kredi paketlerini hesaplamaktadır. Gerçek faiz oranları ve net sonuç için, Yapı Kredi Bankası konut kredisi veren şubelere gitmek gerekir.  Ama web sitelerini tercih ederim önce diyorsanız da, bu sitelerin sağladıkları en güzel şey hesaplamalara bankaların uygulamış oldukları diğer bütün masrafları da dahil etmeleridir. Böylece bankaya gittiğiniz de gelen ek ücretler ile şoka uğramazsınız. Şunu unutmamak gerekir. Pek çok banka kredi faiz oranlarını düşük gösterir. Çünkü tıpkı bir satıcı gibi müşteri çekmek isterler. Böylece banka karlılığını arttırırken insanların cebinde ki para uçup gitmektedir.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi almayı sağlamaktadır. Peki ama borç transferi nedir? Borç transferi kredi borcunun, başka bir bankaya taşınmasıdır. Borç transferi genellikle daha düşük faiz veren bankaya geçmek için yapılır. Bazen ise konut kredisi vade süresini uzatmak için bankalar arası borç transferi yapılır. Bu geçişi yaparken, bankalar sizden yine ücret talep ederler. Bu ücretler konut kredisi ekspertiz ücreti ve konut kredisi dosya masrafı olarak geçerler.  Aslında bu durum oldukça risklidir. Çünkü zarara uğramak bir an meselesidir. Bu nedenle aradaki faiz farkı mutlaka hesaplanmalıdır. Bütün masraflar çıkarıldıktan sonra, elinizde artı para kalıyorsa işte o zaman kar durumuna geçebilir diyebiliriz. Konut kredisi kullandıktan sonra borçlarını ödemekte zorlanan kişilerin ilk tercihi, borçlarını transfer etmek olmaktadır. Böylece ödeme sürelerini uzatırlar ve aylık ödenecek kredi tutarını azaltırlar. Fakat toplama bakıldığında çok fazla ödeme bulunmaktadır.

Bankaların konut kredisi reklamları için genellikle şu yazısı görürsünüz. Kira ödemek yerine aynı parayla ev sahibi olun. Ancak bu doğru değildir. Çünkü Yapı Kredi Bankası konut kredisi de dahil olmak üzere, konut kredisi faiz oranları hiçte düşük oranlarda değildir. Yine de kredi çekmek isteyenler için önce bir ekspertiz raporu hazırlanır. Daha sonra bu rapora göre %75 oranında konut kredisi kullandırtılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here