Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları Nelerdir? Detaylar için…

0
274
Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası tüm müşterilerine ve ihtiyaç sahiplerine, Yapı Kredi Bankası kredi borcu yapılandırma başlığı altında bir hizmet sunmaktadır. Sunulan bu hizmet sayesinde, bankadan kullanılmış olan bireysel tüketici kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileri yeniden yapılandırma işlemine tabi tutulmaktadır.

Bu işlem sayesinde, ödenmemiş ya da ödenmesinde güçlük çekilen krediler, yeni bir düzene sokulmakta ve hem müşteriler hem de banka açısından avantajlar meydana gelmektedir. Her ne kadar yeni faiz oranları geçerli olacaksa da, faiz oranlarının yükü, ödeme güçlüğü ile karşılaşılan sorunlar karşılığında önemsenmeyecek seviyede kalmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahiplerine sunulan Yapı Kredi Bankası kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak için banka şubelerine gitmek gerekmektedir. Bankanın iletişim hattından irtibata geçilerek, talep iletiliyor olsa da, kredi kullanım sistemin devreye gireceği için banka şubelerine gitmek şarttır.

Müracaatların gerçekleşmesinden hemen sonra, bankanın müşteri temsilcisi tarafından yeni kredi kullanımına yönelik evraklar hazırlanacak ve hazırlanan evraklar imza altına alınacaktır. Bu seçenekte banka tarafından yapılandırma yapan müşteriye ödeme yapılmayacağından, kredi işleme alınacak ve yeni çekilen kredi miktarı sadece eski kredinin kapatılmasında kullanılacaktır.

Müracaat halindeki faiz oranları geçerli olacak, tek fark yeni vade seçeneğinin belirlemiş olması olarak ortaya çıkacaktır. Daha önceden kullanılmış olan 36 ay vadeli bir kredinin 24 ayı ödenmiş, geriye 12 ay kalmış ise, yapılandırma işleminde kalan borç üzerinden yeniden 36 aylık vade açılacaktır.

Bahsedildiği üzere uygulanan bu borç yapılandırma işlemi sayesinde, hem olumsuz yasal yaptırımlar ortadan kalkacak, hem de 12 aylık vade tekrar 36 aya uzatılmış olacaktır. Vadenin uzatılması ödenen taksit miktarlarının düşmesi anlamına gelecektir. Görüldüğü üzere bu uygulama, özellik ile kredi kullananlara büyük avantajlar getirmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Talepler veya zorunluluklar karşısında gündeme gelen Yapı Kredi Bankası kredi borcu yapılandırma işlemleri birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Aylık ödeme miktarlarının düşecek olması, bankalar arası olumsuz sicil kaydının oluşmaması, yasal takip sürecine girilmeyecek olması, borç yapılandırma işleminin faydaları arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here