Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı Açma İşlemi

Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı Minimum Kaç TL’den Açılır? En Kısa ve En Uzun Vade Süresi Ne Kadar? Detaylar için…

0
284
Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı Açma İşlemi

İnsanlar hayatlarından belli birikim yapmak isterler. Bunun için genellikle bankalardan vadeli hesabı açtırmayı uygun bulurlar. İnsanlar Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı açtırmak için bazı bilgileri bilmeleri gerekir. Bunlardan öncelikli olarak vadeli hesabınızı Türk lirası ya da yabancı para ile açabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı Açma İşlemi

Vadeli hesaplarda yatırılan paralar herhangi bir faiz değişikliklerine uğramadan belli oranda bir faiz uygulanmaktadır. Bu faiz tipine sabit oranlı faiz denmektedir. Böylece paranız da herhangi bir azalma görülmemektedir. Bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında bankaların sunduğu faiz oranlarının müşterilere uygun gelmesi halinde hesap açtırabilirler. Vade aralıkları müşteri tarafından belirlenmektedir. Herhangi bir talimat verilmediği sürece de aylık vadeler hesaplanır. Vadeler gün sonu olarak belirlenmişse eğer kırık vadeli mevduat hesabı seçeneğini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

İnsanlar Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabı açtırmak için Yapı Kredi Bankası’na giderek kolayca işleminizi yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon bankacılığını kullanarak da hesabınızı açtırabilirsiniz. Aylık vadeli mevduat hesabını merak edenler için aylık olarak hesaplanan vadeli hesap seçeneğidir. Müşteriler tarafından en çok tercih edilen hesap türüdür. Kırık vadeli mevduat hesabına baktığımız da ise vade sonunu bir günden başlayan gün seçenekleriyle müşterilerin belirlediği vadeli hesap tipi olarak ifade edilmektedir. Faiz oranları hakkında bilgi edinmek için internet sitelerinden de yardım alabilirsiniz. Merak edilen tüm konular hakkında da siteden yardım alabilirsiniz.

Bankadan açtırdığımız vadeli hesabınızı istediğiniz zaman kapatma hakkına sahipsinizdir. İnsanlar açtırdıkları Yapı Kredi Bankası Vadeli Hesabını kapatmak için hesabı açtırdıkları şubelere gitmeleri gerekir. Vadeli mevduatın vade sonunda kapatılması önerilir. Böylece paranıza gelecek olan faiz oranını alarak kapatmış olursunuz. Kapatılması ya da başka işlemler yapılması da uygundur. Vadeli hesaplarda anapara ve vade olmak üzere iki kısımla karşılaşırız. Vade sonunda bankaya verilen talimat doğrultusunda istenilen kadar para çekme hakkına sahipsinizdir. Para çekme işlenmesi sonrasında anaparaya işlenecek olan dönem faizi etkilenmemektedir. Vadeli hesaba istenilen kadar ve istenilen an para yatırma işlemi yapılabilir. Ama bu paranın faiz kaybına uğradığı görülür. Bu yüzden banka gişe memurundan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here