Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz?

Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz? Yapılandırılmış Vergi Borçları Kredi Kartı İle Ödenebilir Mi? Detaylar İçin…

0
1434
Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz?

Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz?

Günlük hayatımızda aldığımız çeşitli hizmetlerden dolayı ya da yaptığımız herhangi bir işten dolayı çeşitli vergiler ödemekle mükellefiz. Vergi borçları ülkemizde kişilerin bağlı oldukları vergi daireleri tarafından tahsil edilir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte internet vergi dairesi üzerinden de vergi borçları ödenebiliyor. İnternet bağlantısı olan herhangi bir tablet, bilgisayar, ya da akıllı cep telefonu üzerinden istenilen zamanda devlete ait olan internet vergi dairesi sitesine giriş yapılarak vergi borçları ödenebilir. Her ne kadar tüm dönemlerde yapılabilecek vergi ödemeleri ile ilgili yazımızda, özellikle güncel haber olarak duyduğumuz  yeni vergi yapılandırma 2016 yılında verilen en iyi haberlerden biri ile ilgili ödemelerin nasıl yapılabileceğine de değinmek istedik.

Vergi mükellefleri bazen maddi olanaksızlıklardan dolayı vergi borçlarını zamanında ödeyemez duruma gelebilirler. Bu durumda vergi dairesi tarafından özel olarak vergi borçları yapılandırılabilir. Yapılandırılmış vergi borçları sayesinde kişiler devlete ödemek zorunda oldukları vergi borçlarını daha kolay ödeyebilir duruma getirirler ve kendi gelirlerine göre sorunsuz bir şekilde ödeyebilirler. Zamanında ödenmeyen ve yapılandırılmış vergi borçları mükellefler tarafından kredi kartı ile de ödenebilir.

Peki, Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Nasıl Öderiz?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yapılandırılmış olan vergi borçlarını kredi kartı ile ödemek için internet vergi dairesi kullanılabilir. Yapılandırılmış Vergi Borcunu Kredi Kartıyla Ödeme için İnternet vergi dairesine giriş yaptıktan sonra ise sitenin 6552 Ödeme Butonu yazan kısmına tıklamak gerekiyor. Ödeme butonuna tıkladığında kullanıcıların karşılarına farklı ödeme seçeneği çıkıyor. Yapılandırılmış vergi borçlarını kredi kartı ile ödemek isteyen kişiler kendileri için en uygun olan ya da istedikleri ödeme seçeneğine tıklayarak işleme devam edebilirler. İnternet vergi dairesi kullanıcı kodu, kimlik bilgileri, plaka ve tescil tarihi ve tescil dosya numarası ile giriş seçeneklerinden bir tanesi tercih edilerek işleme devam edildiğinde kişilerin üzerlerinde bulunan tüm vergi borçları ekranda listelenecektir. Kişiler vergi borçlarını kredi kartıyla ödemek için borçlarını seçip ödeme kısmına tıklayabilirler. Bu aşamada borçların tamamı kredi kartı ile direkt olarak ödenebileceği gibi, uygun taksit sayısına bölünerek de ödenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here