Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları, Başvuru Şartları! Ziraat Bankası Konut Kredisinde Müşterilerinde Hangi Şartları Arıyor? Detaylar için…

0
248
Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ev sahibi olabilmek için günümüzde pek çok imkân bulunmakta, ancak nakit para ile bir evin borcunun tamamlanması her birey için söz konusu değildir. Bu ihtiyaçlarda bankaların konut kredileri imdada yetişiyor. Farklı bankalar içinde özel ödeme kolaylıkları sunan seçeneklerden biri olan Ziraat Bankası konut kredisi bugünün evini yarına bırakma sloganı ile müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. 120 ay vade seçenekleri sunan banka, ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar kredi kullandırmaktadır. Kredi çekmek istediğiniz gayrimenkul ipotek edilir. Bu işlem genel olarak teminat açısından yapılmaktadır. Bunların yanında kredi dışındaki masraflar arasında konut, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigortası da her yıl yenilenmesi gereken konut kredileri masrafları arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ödeme noktasında farklı ödeme planları bulunan konut kredisi seçimleri bulunur. Yatırım amacı ile birden fazla kişinin gelir beyanı sayesinde Ortak konut kredisi seçeneğine başvurabilirsiniz. Bu krediye başvurmak için 2 ve 5 kişinin bir araya gelmesi ile konut kredisi kullanımları olabilir. Bunun yanında Anlaşmalı konut projeleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu bazı müteahhit firmaları ile özel faiz oranları sunularak konut kredisi verilebiliyor. Oyak üyelerine özel konut kredisinde uzun vadeli kredi kullanabilme imkânı verilirken düşük faizli, uygun ödeme seçenekleri ve düşük faizli kredi seçenekleri oyak üyelerine özel avantajlar olacaktır. Ziraat Bankası konut kredisinde komisyonsuz kredi seçenekleri de bulunmaktadır. Kredi tahsis ücreti tahsil edilmeden kullanılan bu kredide; inşaat tamamlama kredisi, bireysel işyeri kredisi, transfer kredileri kullanılmaktadır. Bu kredi çeşidinde cari uygulamalar ışığında hayat sigortası yapılmaktadır.

Transfer konut kredisi de farklı bankalardaki kredilerinizi Ziraat’a taşımanızda kullanılabilecektir. 120 ay vade ile sunulan bu kredi seçeneğinin yanında Ziraat Bankası konut kredisi seçenekleri arasında inşaat tamamlama kredisi de bulunmaktadır. İnşa halindeki binanın yüzde yetmişinin tamamlanması durumunda bu kredinin kullanmasına imkân sağlanmaktadır. Son olarak ilk yıl sadece faiz ödemeli konut kredisi kullanılabilir. Bu seçenekte ilk yıl sadece faiz ödemelerini yaparak ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. İlk yılın ödeme planında taksitlerine ana para eklenmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here