Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları Nelerdir? Detaylar için…

0
154
Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’ndan kullanılmış olan tüm krediler, çeşitli sebepler ile yeniden yapılandırılabilmekte ve uygulanan bu işlemler Ziraat Bankası kredi borcu yapılandırma olarak isimlendirilmektedir.

Bireysel tüketici kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri ve kredi kartı borçları, borç yapılandırma işlemlerinde, yeni ödeme planına dönüştürülmektedir. Yapılması gereken, ilgili bankanın şubesi ya da müşteri temsilcisi ile irtibata geçmektir. Bankanın müşterilerine sunduğu bu kolaylık, hem banka açısından, hem de müşteriler açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Eğer sizlerde Ziraat bankasından herhangi bir türde kredi kullanmış iseniz ve kredinize ait borçları zamanında ödememiş ya da ödeyemiyor iseniz, Ziraat bankası kredi borcu yapılandırma işlemlerine müracaat edebilirsiniz. Bankanın iletişim hattı üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşmak veya müşterisi olduğunuz banka şubesine gitmek, borç yapılandırma işlemine müracaat etmek, hizmetten faydalanacağınız anlamına gelmektedir.

Herhangi bir neden ile kullandığınız kredinin taksitlerini 1-2 ay gibi süre ile ödeyememiş iseniz ya da Ziraat bankasına ait bir kredi kartınız var ise ve aynı şekilde bu kredi kartının da ödemelerinde aksamalar meydana getirmiş iseniz, yeniden yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şubenize müracaat etmeniz halinde, sizlere yeni bir kredi kullandırılıyormuş gibi işlem yapılacaktır.

Aynı prosedürler geçerli olacak ve sizlere yeni bir kredi dosyası açılacaktır. Ödeme zorluğu çektiğiniz ya da yüksek faizden kullandığınız kredi ile arasındaki tek fark, müracaat ettiğiniz tarihteki yeni faiz oranı ve oluşturulan yeni vade şeklidir. Vadenin uzatılması ya da diğer bir ifade ile yeni kredinin uzun vade ile açılması, ödeme kolaylığı anlamına gelmektedir.

Faiz oranı ise, bir önceki kredinize göre yüksek ya da düşük oranlarda bulunabilir. Eğer, düşük oranlı bir faiz dilimine denk gelmiş iseniz ve herhangi bir ödeme güçlüğünüz bulunmuyor ise, aynı müracaatı yapabilir ve borç yapılandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırmanın Faydaları

Borçların yeni bir ödeme düzenine oturtturulması, yasal yaptırımların ortadan kalkması, olumsuz sicil kaydının oluşmaması, vadenin uzatılması ve faiz oranının değişmesi Ziraat bankası kredi borcu yapılandırma işlemlerinin faydaları olarak kredi kullananlara geri dönmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here