Ziraat Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası Vadesiz Hesabı Avantajları Nelerdir? Bankanın Sunduğu Vadesiz Hesap Çeşitleri ve Detaylar için…

0
415
Ziraat Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı

Birikimlerinizin çok daha güvenli olarak saklanabileceği bankalar, günümüzde sundukları farklı hesap hizmetleri ile çok daha güvenilir ve avantajlı olmaktadır. Bunlardan biri olan Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı ile paranızı istediğiniz zaman kullanabilir ve bankamatik hizmetleri ile çok kolay bir şekilde hem para yatırma, hem çekme, hem de fatura ödeme gibi işlemlerinizi çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı ve farklı alanlara yapacağınız ödemelerinizi çok pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerinizde içinde TL vadesiz mevduat hesabını kullanabilir veya bireysel kredi borçlarınızın taksitlerinin ödemesini hesabınız üzerinden yapabilirsiniz. Tüm borçlarınızın hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek kapatabilir ve tek bir hesaba gerekli aylık parayı yatırarak pratiklik elde edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı

Hesabınızda para bulunmadığı dönemlerde ödemelerinizi gerçekleştirmek ve hatta nakit gereksinimlerinizi karşılamak için vadesiz hesabınızı kredili mevduat hesabına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Eft ve havale işlemleri içinde bu hesaplarınızı kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı seçenekleri arasında vadesiz yabancı para mevduat hesabı da bulunmaktadır. Birikimlerinizi farklı döviz seçeneklerinden de yapabilirsiniz. Yurt genelinde yaygın bir şube ağına sahip olan banka şubeleri ile döviz hesabınıza dilediğinizde döviz yatırabilir ya da para çekebilirsiniz. Bu alanda transfer yapmak için vadesiz döviz tevdiat hesabınızı kullanabilirsiniz.

Son yılların yatırımcısını en çok güldüren yatırım aracı ise altın olmakta ve Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı seçenekleri içerisinde vadesiz altın mevduat hesabı ile birikimlerinizi avantajlı şekilde koruyabilirsiniz. Bu hesaplarda hem dolar hem de TL cinsinden altın alışları ve satışları yapılmaktadır. Herhangi bir gelir vergisi ödemediğiniz gibi, banka işlemleri içinde bankaya herhangi bir işletim ücreti ödemeyeceksiniz. Yapılan alış ve satışlarda altının saflık oranı 1000/1000 değerinde olmaktadır. Hesaba fiziki olarak altın yatırılmamakta ve yine hesabınızdan çekim yaparken altın olarak birikimleriniz verilmemektedir. İnternet şubesinden de bu alanda altın alımını ve satımı yapabilirsiniz. Bu alanda bankanın limiti 18000 gram olmaktadır. TL, döviz ve altın hesaplarınızla ilgili işlem yapabilmek için de internet şubesi kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here